IPTV set-top box vs. Smart TV - Chytřejší volba?

- Nov 28, 2018-


IPTV set-top box vs. Smart TV? Jednou z luxusních televizorů jsou již prakticky všechny hotelové prostory součástí standardního vybavení. Nedávno se však televizory s podporou technologických postupů staly více než nákladnou zábavou pro hosty. Vzhledem k tomu, že stále se zvyšující připojení k širokopásmovému internetu pevně dělá internet převládajícím kanálem pro poskytování televizního obsahu, televizory nyní nenabízejí pro hosty zcela novou úroveň zážitků, ale také úžasnou novou příležitost pro hotely, a sdělovat své služby svým klientům.


iptv set top box


Existují dva způsoby využití vylepšených funkcí tzv. Televize IPTV (IPTV) v hotelích. To lze provést buď pomocí samostatného zařízení s názvem IPTV set-top-box (IPTV STB) připojeného k televizoru, nebo prostřednictvím tzv. Smart TV, který je již vybaven funkcí IPTV.


iptv set top box


Tento list zobrazuje některé výhody a nevýhody zařízení STB a SMART TV.

Funkce Set-Top Box CHYTRÁ TELEVIZE
Výběr televizních modelů jakýkoli televizní model Omezeno pouze na modely SMART
Ovládání přes OS úplný vzdálený přístup Omezená nebo není k dispozici
Centralizovaná podpora plně podporováno Omezená nebo není k dispozici
Záznamy a diagnostika vzdáleně shromažďovatelné Omezená nebo není k dispozici
Dostupnost DRM populární DRM k dispozici, snadno implementovat nové DRM Omezeno na prodejce SMART TV
Konvergence Vyžadovat více kabelů pro připojení STB k televizoru Méně kabelů, zařízení vše v jednom
Nové vlastnosti jakýkoli televizní model Omezeno pouze na modely SMART
Podpora 4K plná podpora Omezená nebo není k dispozici
Výkon uživatelského rozhraní Bez znatelného zpoždění Může zobrazit zpoždění
Snadná správa Stejné nástroje pro správu pro různé modely Každý model vyžaduje jiný přístup
Oprava chyb Firmware STB je neustále aktualizován a snadno se opravuje Vlastnický software je těžké opravit nebo aktualizovat
Integrace s řešeními třetích stran plně k dispozici Omezená nebo není k dispozici

IPTV STB , na druhé straně, se vyrovnávají s vyvíjejícím se polem IPTV mnohem lépe. Obecně nejsou závislí na vlastnických řešeních oproti inteligentním televizím, a proto mohou od začátku nabízet širší rozsah obsahu IPTV. A pokud se určitá televizní přihrádka stává zastaralou nebo přestane pracovat kvůli selhání, je mnohem výhodnější a mnohem levnější nahradit pouze krabici než nahradit celý televizor, jako by tomu bylo u Smart TV.

Navzdory výhodám inteligentních televizorů s integrovanými řešeními IPTV , vyhrazené IPTV set-top-boxy nejenže vylepšují práci na poskytování IPTV obsahu pro uživatele, ale nabízejí také flexibilitu pro budoucnost za cenu, že žádná existující nebo právě plánovaná Smart TV zápas.


Chcete se dozvědět více o televizních řešeních STB a Smart TV Hospitality?

Abyste mohli správně rozhodnout, které řešení Hospitality TV Solution si vyberou, jste vyzváni, abyste se dostali do kontaktu s konzultantem společnosti LIONSTAR IPTV . Oba Hospitality TV Solutions vám budou představeny a prosy a zápory obou řešení budou hlouběji diskutovány, aby je plně porozuměli. Vyplňte prosím formulář nebo napište e-mail na lionstariptv@foxmail.com.