Začátečník: Co je technologie DLP a čip DMD?

- Dec 06, 2018-

Při zakoupení projektoru často uvidíte ve sloupci specifikací projektoru technologický sloupec zobrazující technologii DLP nebo "čip DMD". Co tím myslí?


Za prvé, "DLP" je jednou ze současných běžných projekčních technologií a další hlavní projekční technologie je technologie 3LCD. V současné době projektory DLP a projektory 3LCD zaujímají více než 90% podílu na trhu v projektech prodávaných po celém světě. Například na trhu s plochými televizory dominují LCD televizory a plazmové televizory.

DLP TI


Začátečník: Co je technologie DLP a čip DMD?


Logo DLP na těle projektoru znamená, že jde o DLP projektor

DLP projector


Doslova "DLP" je zkratka "Digital Light Procession", což je digitální zpracování světla, což znamená, že technologie nejprve digitálně zpracovává obrazový signál a poté promítá světlo.

Takže co je "DMD"? "DMD" je zkratka "Digitální Micromirror zařízení", který se nazývá "Digital Micromirror Chip" v čínštině. Jedná se o digitální mikromirrorovou komponentu vyvinutou společností TI (Texas Instruments, USA). Technologie DLP vyžaduje použití DMD jako primární kritické komponenty pro zpracování digitálního optického zpracování.


DLP projektory používají různé čipy DMD pro různé projekční aplikace

TI DLC display technology


Jako jedna z nejpopulárnějších projekčních technologií, která jsou dnes k dispozici, technologie DLP je plně digitální zobrazovací technologie pro spolehlivost a poskytuje nejvyšší kvalitu obrazu pro širokou škálu produktů včetně spotřebních, komerčních, domácích a profesionálních projektorů a digitálních projektorů (DLP Cinema ). ). V současné době více než 50 světových špičkových výrobců projekčních a zobrazovacích zařízení spustilo produkty založené na DLP.

● Projektor DLP pico

DLP pico projector

Mikropočítač DLP využívá stejnou technologii jako digitální kino, ale zmenšení jeho velikosti na velikost rozinky přispělo k velkému úspěchu DLP v oblasti mikroprojekce. Díky technologii mikroprojekčních čipů pomáhá DLP svým hlavním partnerům vkládat malé mikroprojekční čipy DLP do kapesních zařízení, notebooků, hraček a smartphonů, které umožňují prohlížení v každé situaci.


● komerční, domácí a vzdělávací projektory DLP

DLP MINI PROJECTOR

Technologie DLP se stala standardem pro celou řadu inovativních projektorů na trhu s jedinečným tvarem, lehkou velikostí, vysokou projekcí jasu a přiměřenou cenou. Všechny projektory DLP s předním projektem poskytují vynikající kvalitu obrazu a bezkonkurenční spolehlivost obrazu. Společnost DLP představila první bezdrátový LED projektor domácího kina a první 3D projektor. Funkce 3D a LED dataprojektoru jsou zavedeny do učeben a konferenčních místností pro zvýšení interaktivního učení.


● Divadlo DLP DLP Projector

S podporou hollywoodských režisérů, filmových tvůrců a filmových společností od počáteční filmu k digitální projekční technice až po realizaci 3D s jediným projekčním řešením, divadlo DLP vedlo vývojový trend technologií přehrávání filmů. Je známo, že DLP poskytuje jedinečnou kvalitu obrazu, včetně schopnosti osvětlovat jas největší obrazovky sálu, plně vyhovující standardům DCI a extrémně vysokému kontrastu. Navíc DLP může podstatně snížit rušení (například duchování) a technické problémy, které ostatní konkurenční technologie nemohou vyřešit. V srpnu 2010 společnost DLP oznámila zahájení vylepšení čipů DLP Cinema 4K, které vytvoří nejsvětlejší a nejúčinnější digitální projektor na světě.